Akácos Udvar

(Akácfa u. 61., esőhelyszín: Akácos udvar klubhelyiség)

június 23. BELGIUM (Flandria) – Jeroen Olyslaegers: Védőr – felolvas: Dékány Barnabás

június 24. NÉMETORSZÁG – Ulrich Alexander Boschwitz: Az utazó – felolvas: Nádasi  Iván és Tamási Zoltán

június 25. SZLOVÉNIA – Drago Jančar: Kaján vágyak – felolvas: Szávai Viktória

 

BKV székház, Egri terem 

(Akácfa u. 15.)

június 23. ÉSZTORSZÁG – Maarja Kangro: Atroposz Opel Merivája – felolvas: Gombó Viola Lotti / A felolvasásokat jeltolmács közvetíti a siketek és nagyothallók számára.

június 24. LENGYELORSZÁG – Andrzej Stasiuk: Hogyan lettem író? (Kísérlet szellemi önéletírásra) – felolvas: Bán Bálint

június 25. PORTUGÁLIA – Gonçalo M. Tavares: Tanuljunk meg imádkozni a technika korában – felolvas: Zsótér Sándor

Ezen a helyszínen a program csak védettségi igazolvány felmutatásával és maszkban látogatható.

 

Borganika

(Klauzál tér 11., Klauzál téri csarnok, 1. emelet – bejárat a Klauzál tér felől)

június 23. AUSZTRIA – Thomas Bernhard: A pince – felolvas: Schruff Milán

június 24. NAGY-BRITANNIA – Ali Smith: Ősz – felolvas: Kiss Eszter / A felolvasásokat jeltolmács közvetíti a siketek és nagyothallók számára.

június 25. TÖRÖKORSZÁG – Buket Uzener: Isztambuliak – felolvas: Rába Roland

Ezen a helyszínen a program csak védettségi igazolvány felmutatásával látogatható.

 

Csányi5

(Erzsébetvárosi Zsidó Történeti Tár)

június 23. HOLLANDIA – Arnon Grunberg: Anyajegyek – felolvas: Nagy Dániel Viktor

június 24. JAPÁN – Genki Kawamura: Ha a macskák eltűnnének a világból – felolvas: Bánki Gergely

június 25. SVÁJC – Demian Lienhard: Én vagyok az, akitől óva intett az anyám – felolvas: Mészáros Blanka / A felolvasásokat jeltolmács közvetíti a siketek és nagyothallók számára.

Ezen a helyszínen a program csak védettségi igazolvány felmutatásával és maszkban látogatható.

 

Dover Ház, pince

(Király u. 9.)

június 23. FINNORSZÁG – Sofi Oksanen: A kutyafuttató – felolvas: Ullmann Mónika

június 24. IZRAEL – Meir Shalev: Egy galamb és egy fiú – felolvas: Kálid Artúr

június 25. SZLOVÁKIA – Peter Balko: Akkor, Lošoncon – felolvas: Orosz Ákos

Ezen a helyszínen a program csak védettségi igazolvány felmutatásával és maszkban látogatható.

 

Dover Ház, udvar

(Király u. 9., esőhelyszín: kapualj)

június 23. BULGÁRIA – Ina Valcsanova: A Krach sziget – felolvas: Péter Kata

június 24. LITVÁNIA – Daina Opolskaitė: Napok piramisai – felolvas: Sipos Vera

június 25. SPANYOLORSZÁG – Juan Marsé: Az álmok kalligráfiája – felolvas: Mészáros Piroska

 

Gólem Központ

(Csányi u. 3.)

június 23. CSEHORSZÁG – Petra Hůlová: Mostoha sors – felolvas: Molnár Piroska

június 24. NORVÉGIA – Lars Saabye Christensen: A féltestvér – felolvas: Kerekes Márton

június 25. ROMÁNIA – Bogdan Suceavă: Éjszaka valaki meghalt érted – felolvas: Novák Péter

Ezen a helyszínen a program csak védettségi igazolvány felmutatásával látogatható, maszk viselése ajánlott.

 

Janikovszky Éva park

(Klauzál tér 3., esőhelyszín: Massolit Books & Café (Nagy Diófa u. 30.))

június 23. BELGIUM (Vallónia – Brüsszel) – Antoine Wauters: Nézz a lábad elé – felolvas: Grisnik Petra és Göttinger Pál

Az esőhelyszínen a program csak védettségi igazolvány felmutatásával és maszkban látogatható.

 

Milestone Intézet

(Wesselényi u. 17.)

június 23. FRANCIAORSZÁG – Amin Maalouf: A tévelygők – felolvas: Pataki Ferenc

június 24. MAGYARORSZÁG – Száraz Miklós György: Vérszegény történet Öreg Móré házáról, Titiről, egy betörésről és egy festményről – felolvas: Katona László

június 25. OLASZORSZÁG – Marco Balzano: Aki utoljára érkezik – felolvas: Hegedűs D. Géza

Ezen a helyszínen a program csak védettségi igazolvány felmutatásával és maszkban látogatható.

Bischitz logó.JPG
2_BKV logo RGB_színes.png
Borganika.png
csanyi5_WEB.png
Dover_web.png
GOLEM_hu_logo_inverz.png
Milestone Logo_Web.png
ERZSITT-2.jpg
eromuvhaz_logo_rgb.png